دانلود نرم افزار پروتژ

دانلود پروتج

برای دانلود جدیدترین نسخه نرم افزار پروتژه/پروتج/protege از لینک زیر استفاده نمایید.

لینک دانلود Protege

کلیه نسخه های این نرم افزار در این لینک موجود می باشد. پیشنهاد می شود از دانلود نسخه های beta پروتج خودداری کنید و جدیدترین نسخه های پایدار protege را استفاده کنید. 

پس از کلیک بر روی لینک بالا، وارد صفحه ای شامل  کلیه نسخه های Protege می شوید. مشابه تصویر زیر بر روی گزینه downloads از نسخه موردنظر کلیک کنید

 

سپس به صفحه ای شامل توضیحات و لینک دانلود نهایی می شوید. به انتهای صفحه بروید. اکنون مشابه تصویر زیر  بر روی لینک موردنظر برای دانلود Protege کلیک کنید.

پروتژه معروف ترین نرم افزار طراحی آنتولوژی های OWL می باشد که با فراهم آوردن امکانات متعدد ساخت Ontology ها را بسیار آسان نموده است. پروتژه در حوزه های مرتبط با  آموزش وب معنایی،آموزش هستان شناسی یا هستی شناسی بسیار کاربرد دارد. همچنین protege قابلیت نمایش گرافیکی انتولوژی طراحی شده را دارد که به درک بهتر ساختار طراحی شده کمک بسیار زیادی می کند. 

افزوده شدن موتورهای استنتاج نظیر Pellet و Hermit امکان بررسی سازگاری یا پایداری آنتولوژی را در نرم افزار پروتج فراهم کرده است. همچنین امکان اجرای کوئری های SWRL, SQWRL و SPARQL نیز در پروتژ به سادگی امکان پذیر است. اجرای این کوئری ها به شما امکان می دهد مقادیری را بر مبنای شرایط به انتولوژی خود افزوده یا خروجی هایی را نمایش دهید

 

در صورتی که مایل باشید می توانید پیاده سازی پروژه طراحی آنتولوژی خود را به ما بسپارید. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
Open chat